ya1
Administrator

Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 151
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/3 Skąd: Ostrów Wlkp
|
Wysłany: Śro 23:44, 07 Maj 2008 Temat postu: [Kuchenka] GoSystem GS2111 FLEXIFUEL |
|
|
MOC: 2800 W
CZAS GOTOWANIA 1 l WODY: 4min. 30sek
WAGA: 464g
OPIS:
- lekka, bardzo stabilna, wydajna kuchenka na paliwa: gaz, parafinę, benzynę ekstrakcyjną, paliwo lotnicze, naftę
- antypoślizgowe wsporniki pod naczynia
- dołączony zestaw do oczyszczania i pokrowiec.
- idealna na wyprawy
- w komplecie: wężyk łączący kuchenkę z kartuszem lub pojemnikiem na paliwo, pompka, butelka 0.6L na paliwo płynne, zestaw serwisowy i pokrowiec oraz instrukcja.
Kuchenka sprawia na pierwszy rzut oka solidne wrażenie. Po rozłożeniu i zablokowaniu nóżek wydaje się, że mamy do czynienia z solidną platformą nawet pod sporą menażkę.
Z kartuszem lub butelką jest połączona za pomocą wężyka z metalowym oplotem. Na obu jego końcach znajdują się zawory odcinające. Regulacja płomienia dzięki temu jest dość precyzyjna. Kuchenka jest wyposażona w system wstępnego podgrzewania paliwa [tak że palą się jego pary] co znacznie wpływa na wydajność i oszczędność.
Podczas eksploatacji na paliwie płynnym dość łatwo sie podgrzewa [do zapłonu na benzynie ekstrakcyjnej wystarczy od 20 sekund].
Po wkręceniu do butelki i 15-20 ruchów pompką popuszczamy lekko zawór i pozwalamy niewielkiej ilości paliwa spłynąć na filc który znajduje się pod palnikiem. Zapalamy i czekamy aż palnik zacznie syczeć [gotuje się paliwo w podgrzewaczu - rurce biegnącej obok palnika - i pary zaczynają się spalać. To znak, że możemy lekko odkręcić zawór i rozpocząć gotowanie. Mała uwaga: lepiej na początku wypuścić mniej paliwa i potem dolać w razie potrzeby, niż za bardzo zmoczyć ten filc - bo może nie zdążyć się wypalić.
Kuchenka chodzi zarówno na gazie [kartusze wkręcane], benzynie, nafcie jak i oleju [opałowym, napędowym]. Ponieważ podczas eksploatacji na "brudnych" paliwach może dojść do zapchania dyszy [ale łatwo ją oczyścić], dobrze by było przesączyć je choćby przez bibułkę do kawy. Niestety to co sprzedają stacje paliw do najczystszych nie należy. Choć oczywiście tragedii nie ma
Najwygodniejszą w użyciu butelką wydaje się ta 0,6 L. Po zamontowaniu pompki idealnie wchodzi do niej zawartość benzyny ekstrakcyjnej sprzedawanej w 0,5 L opakowaniu Ta zawartość powinna wystarczyć [stwierdzone doświadczalnie] na 120 do 200 minut ciągłego ognia w zależności od jego intensywności. Czyli jedna taka butelka wystarczy od trzech dni do nawet tygodnia gotowania.
Gaz jest paliwem najczystszym i można go używać w pomieszczeniach zamkniętych, jednak jest też najdroższym. A w niskich temperaturach jego wydajność drastycznie spada nawet do zera.
Podsumowując, jest to dobry zakup dla wyjeżdżających często i w rejony gdzie dostępność kartuszy z gazem jest ograniczona. Zaś dla tych co turystykę uprawiają latem i zimą wręcz obowiązkowy. Wyższy koszt zakupu zwraca się poprzez używanie tańszego paliwa od drogiego gazu.
Jednak należałoby się zastanowić nad potrzebą takiego wydatku jeśli wyjeżdżamy tylko parę razy w roku latem i w bardziej cywilizowanie strony.
Zalety:
- działa na każdym dostępnym paliwie,
- łatwa obsługa,
- stabilny palnik,
- solidny woreczek transportowy
- butelka i zestaw naprawczy w komplecie [Uwaga!!! Trzeba się wykłócać w niektórych sklepach, bo usiłują sprzedawać bez tych elementów, lub traktują je jako "promocje"]
Wady:
- cena. Choć i tak dużo niższa niż kuchenki konkurencji,
- jeśli nie chcemy demontować wężyka i pompki do transportu, to niezbyt dobrze się układa w woreczku.
Post został pochwalony 0 razy
|
|